9 Mart 2009 Pazartesi

ÇİÇEKLERİM...


Sevgililer günü çiçeğim... arkada duran ise bizim en kıymetli çiçeğimiz,bebeğimiz,canımız,biricik kızımız...
İkinci evlilik yıldönümü çiçeğim... çiçekler çok mutlu ediyo insanı yaa! daha doğrusu kadınları :) teşekkür ederim aşkım!Bunlarda Maşukiye'den... arabayla geçerken çekebilmiştim. Çok özledim Maşukiye'yi, havalar ısınınca küçük Ayşe Selin'le birlikte gidicez. Heyoooo!!!!
Bu çiçeklerde babamın bana gelirken yol kenarından topladığı otlar aslında:) Doğa aşığı babamız sık sık ''mübareklerin güzelliğine bak!'' diye diye topladığı bu tip otları eve getirip annemizi kızdırır. Ben debana gelen bu çiçekleri önce iyice yıkayıp suya koydum, babamı kırarmıyım hiç. Babam mı? Mutlu oldu tabi ki, ben de.1 yorum:

Mahmut S dedi ki...

'' Öğretmenim, tuvalete gidebilir miyim?''

Yukarıdaki cümle, öğrenim hayatımız boyunca sıkça sorduğumuz sorunların başında geliyor, değil mi? Yıllar sonra, Adıyaman'ın Gerger İlçesi, Kaşyazı Köyündeki Karük İlköğretim Okulu'ndaki manzarayı "Haberturk İnternet Haber Sitesi'nde" görünce; ' Meğer şanslı azınlıktanmışız ' dedim kendi kendime.

Evet, yanlış duymadınız. Ben ve bu yazıyı okuyan sen, şanslı azınlıktanız. Anadolu'da bir çok okulun türlü fiziki sorunlarını, öğretmen eksikliğini duyardıkta, insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan tuvalet ihtiyacını gidermenin başlı başına bir sorun olduğunu aklımıza getirmezdik. Onca yetersizliklere rağmen Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu çağdışı manzarayı eğitim neferimiz Ahmet Elmacı sayesinde öğrendik.

Haberturk İnternet Haber Sitesi'nde yayınlanan ' Tuvaletsiz Okul ' haberi bizi harekete geçirdi. Hem gelecek nesillere kalıcı bir temizlik alışkanlığı kazandırmak hem de okullarımızın olmazsa olmaz bu fiziki zorunluluğunu hayata geçirmek adına; www.okulumuzatuvalet.org sitesi altında '' Okulumuza Tuvalet '' adlı projeyi hazırladık.

Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu geri kalmış manzara ne ilk ne de son...Fakat bu olumsuz manzarayı düzeltmek bizlerin elinde. Karük İlköğretim Okulu'nda olduğu gibi Anadolu'nun birçok köyünde çocuklar sizlerin desteklerini bekliyor... '' Okulumuza Tuvalet '' projesi ile sizde bu harekete ortak olun...

www.okulumuzatuvalet.org
destek@okulumuzatuvalet.org